دسته‌بندی نشده

مصاحبه با آقای احسان امینی مدیر فروش برگزیده مرداد ماه

۱- جناب آقای احسان امینی شما به عنوان بهترین مدیرفروش ارشد مرداد ماه ۱۳۹۶ برگزیده شدید توضیح می فرمایید پس از چندین سال تجربه کاری، نقاط قوت و ضعف در کار فروشندگی چه مواردی می توانند باشد؟

از آنجاييكه بیمه، جزء کالاهای فیزیکی نیست و جنس خدمات دارد به همين دليل فاقد لذت و مطلوبيت عینی است. و چون مردم دارای فرهنگ بیمه‌ای اندکی هستند، از اين رو مدل فروش بيمه عمر كمى فرق مي كند، فروشنده بيمه عمر در واقع “حس خوب خودش” را مي فروشد. اين يكى از نقاط قوت و عدم استفاده از آن ميتواند نقطه ضعف در فروش بيمه عمر باشد.

۲- همانطور که می دانید اطلاعات و آگاهی لازمه ی امر فروش می باشند چه مواردی می تواند باعث افزایش اطلاعات و آگاهی گردد؟

قطعا مطالعه در مورد بيمه عمر شركتهاى مختلف و همينطور آگاهى از قوانين و شرايط عمومى آنها و مطالعه و حضور در كلاسها و سمينارهاى بازاريابى و فروش تاثير چشمگيرى خواهد داشت.

۳- برای اینکه در شغل خود بهترین باشید باید چطور باشید و چه کارهایی انجام دهید؟

براى اينكه در حرفه و كسب كار، موفق و بهترين باشيم تنها كافي است اصول علمى و عملى درست كار را بياموزيم و به دور از “تنبلى” فقط آن را انجام دهيم، بدون شك با اين روال در مسير موفقيت قرار خواهيم گرفت.

۴- به نظر شما در امر فروش کلمه تیم ورک به چه معناست ؟

مفهوم تيم ورك بسيار عميق است اما به طور خلاصه يعنى عده اى از افراد در كنار هم قرار گرفته اند تا يك تيم تشكيل دهند، يك نفر با تجربه بعنوان راهبر تعيين مي كنند. در تيم ورك كار كردن، افراد از مهارتهاى تكميل كننده يكديگر استفاده مى كنند. پس بايد همه افراد تيم، اهداف، مقاصد و رويكردى مشترك داشته باشند به اين ترتيب تيم قدرتمندى تشكيل مى شود كه تاثير بسزايى در فروش خواهد داشت.

نویسنده

طراح

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *