دسته‌بندی نشده

مصاحبه با آقای مبین غفوری مدیر فروش برگزیده آذر ماه

۱- جناب آقای مبین غفوری شما به عنوان مدیرفروش برتر آذر ماه سال ۱۳۹۶ معرفی شدید توضیح می فرمایید که چطور در این ماه توانستید به این مهم دست یابید؟

١- با توجه به شروع جشنواره بيمه سامان بنده تمركز خود و تيم خود را به فروش بيمه نامه با حق بيمه بالا گذاشتيم و خوشبختانه توانستیم  با استفاده از ابزارهاي رقابتي مجموعه و ترقيب بيشتر مشتريان به خريد بيمه نامه با حق بيمه بالا موفق شویم كه به رقم فروش نسبتاً خوبي دست یافتیم.

۲- توضیح می فرمایید حمایت مدیران و حضور در جلسات آموزشی چه تاثیری می تواند در پیشبرد اهداف فروش داشته باشد؟

            حمايت مديران مجموعه و  به خصوص مدیریت عامل محترم جناب آقای نيكپور بسيار در ایجاد انرژی مثبت تيم تاثیرگذار بوده اندكه بدون شك حمايت هاي ايشان و  تاثير كلاسهاي آموزشي كه با حضور ايشان و يا ساير مديران فروش برگزار مي گردد در بالا بردن كيفيت مشاوره و عملكرد همكاران انكار ناپذير است.

۳- توضیح می فرمایید دقیقا کارگروهی چه تاثیری می تواند در پیشبرد اهداف فروش داشته باشد و چرا میزان موفقیت تیم ها به کار گروهی بستگی دارد ؟

كار گروهي و سينرژي ايجاد شده ناشي از همكاري اعضاي يك گروه بسيار تاثير گذار است و بارها و بارها نتيجه حاصل از آن را در عملكرد همكاران بعد از برگزاري دوره ها و تورهاي آموزشي كه كل اعضاي گروه در يك فضاي مجزا از محيط كار در يك تيم و گروه قرار مي گيرند را نظاره گر بوده ايم.

۴- همانطور که می دانید، علیرغم اهمیت بالای دستیابی به اهداف تعیین شده فروش، تکرار و ثبات در آن نیز بسیار حائز اهمیت می باشد، حال شما چه برنامه ای برای ماه های آینده در خصوص دستیابی به این مهم دارید؟

قطعاً استمرار در كسب موفقيت از دستيابي مقطعي به آن بسيار مهمتراست و برنامه تيم جهت استمرار آن استفاده از پتانسيل انرژي كسب شده ناشي از فروش و البته استفاده از مشتريان ارجاعي مي باشد در ضمن با ايجاد برنامه هاي انگيزشي جهت بالا بردن هرچه  بيشتر سطح انرژي و انگيزه همكاران، اميدواريم كه بتوانيم بارها و بارها شاهد اينگونه موفقيتها در تيم ها باشيم .

۵- پیام شما برای سایر همکارها در تیم های فروش دیگر چیست و به نظر شما برای دستیابی به اهدافی که بای ایشان تعیین شده است چه اقداماتی باید انجام دهند؟

استفاده از نيروي تيمي و ايجاد يكدلي و يك پارچگي در تيم و ايجاد انگيزه هاي فردي و گروهي و تلاش براي افزايش مبلغ حق بيمه در فروش بيمه عمر بهترين راهكار جهت افزايش فروش تيم مي باشد.

نویسنده

طراح

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *