دسته‌بندی نشده

مصاحبه با خانم سارا منوچهرزاده سرپرست فروش برگزیده آذر ماه

۱- سرکار خانم سارا منوچهرزاده شما به عنوان سرپرست فروش برتر آذرماه سال ۱۳۹۶ معرفی شدید توضیح می فرمایید که چطور در این ماه توانستید به این مهم دست یابید؟

با پیگیری های متوالی و رعایت تماس به موقع مشتری و حمایت و انگیزه دادن مدیر فروشم توانستم به موفقیت برسم.

۲- توضیح می فرمایید حمایت مدیران و حضور در جلسات آموزشی چه تاثیری می تواند در پیشبرد اهداف فروش داشته باشد؟

جلسات آموزشی به من کمک کرد که بتوانم دربرابر”نه” شنیدن ها مقاومت کنم و خودم را  نبازم و سعی کنم اطلاعات بیمه ای خود را افزایش دهم و همچنین کلیپ های آموزشی انگیزه من را برای ادامه کار بیشتر و بیشتر می کند.

 ۳- توضیح می فرمایید دقیقا کار گروهی چه تاثیری می تواند در پیشبرد اهداف فروش داشته باشد و چرا میزان موفقیت تیم ها به کار گروهی بستگی دارد ؟

در کار تیمی هدف همه فروش است و درعین حال با فروش اعضای تیم نیز انگیزه ی ما بیشتر می شود ، همین زمینه رقابت سالم را ایجاد می کند که وقتی یک نفر می تواند فروش بالا بزنه قطعا من هم می توانم پس در کار گروهی می توانیم انرژی و حال خوب را به یکدیگر انتقال دهیم و این کار در فروش بالا تاثیر زیادی دارد.

 ۴- همانطور که می دانید، علیرغم اهمیت بالای دستیابی به اهداف تعیین شده فروش، تکرار و ثبات در آن نیز بسیار حائز اهمیت می باشد، حال شما چه برنامه ای برای ماه های آینده در خصوص دستیابی به این مهم دارید؟

اول هر ماه هدف گذاری تعیین می شود و هدف های هفتگی نیز مشخص می شود و وقتی هر هفته به آن هدف می رسیم تیک میزنم و انگیزه ما بیشتر می شود و با قدرت بیشتر هفته های بعدی را آغاز می کنیم.

 ۵- پیام شما برای سایر همکارها در تیم های فروش دیگر چیست و به نظر شما برای دستیابی به اهدافی که بای ایشان تعیین شده است چه اقداماتی باید انجام دهند؟

می بایست برای فروش هدف هفتگی، حتی شده روزانه مشخص شود هر گاه مشکل در ارتباط با کار داشته باشیم از مدیر فروش خود برای رفع آن راهکار بگیریم تا بتوانیم با سوالات زیاد مشتری را به درک برسانیم.

نویسنده

طراح

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *