اخبار بلاگ
شرکت های بیمه برتر دنیا

پنج شرکت برتر بیمه در سال ۲۰۱۸ از لحاظ سود و درآمد معرفی شدند

رتبه ۱: شرکت Berkshire Hathaway
درآمد: ۲۳۵.۲ میلیارد دلار
سود: ۳۹.۷ میلیارد دلار

برکشایر هاتاوی، شرکت هلدینگ و خوشه‌ای امریکایی و چندملیتی است که دفتر مرکزی آن در شهر اوماها، نبراسکا قرار دارد. فعالیت اصلی این شرکت در زمینه ارائه انواع خدمات بیمه مانند بیمه اموال و بیمه سلامت، بیمه اتکایی و بسیاری از بیمه‌های نامتعارف است .

رتبه ۲: شرکت AXA
درآمد: ۱۴۹.۹ میلیارد دلار
سود: ۶.۷ میلیارد دلار

آکسا، شرکت بیمه فرانسوی است که انواع خدمات بیمه را در سراسر جهان ارائه می‌دهد. دفتر مرکزی بیمه آکسا در شهر پاریس قرار دارد. آکسا در واقع یک شرکت خوشه‌ای است. بسته به نوع قوانین و مقررات کشورها، نوع خدمات و حوزه فعالیت‌های این شرکت نیز تغییر کرده و طیف وسیعی از خدمات مالی را در بخش‌های مختلف، ارائه می‌نماید. ریشه تاسیس این شرکت به سال ۱۸۱۷ و تشکیل شرکت بیمه آتش‌سوزی پاریس بازمی‌گردد اما فرم کنونی شرکت آکسا در سال ۱۹۸۵ با ادغام چندین شرکت بیمه فرانسوی، توسط کلود بیبیه راه‌اندازی شد.

رتبه ۳: شرکت Ping AN Insurance
درآمد: ۱۴۱.۶ میلیارد دلار
سود: ۳۱.۹ میلیارد دلار

پینگ‌ان، شرکت هلدینگ خدمات مالی چینی است که در زمینه ارائه انواع خدمات بیمه، بیمه عمر و مدیریت دارایی فعالیت می‌کند. شرکت پینگان در سال ۱۹۸۸ راه‌اندازی شد و درحال‌حاضر با مجموع دارایی‌هایی بالغ‌بر ۴۶۰ میلیارد دلار به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت بیمه در چین شناخته می‌شود. دفتر مرکزی این شرکت در شهر مرکز تجارت جهانی پینگ ان، شنژن، گوانگ‌دونگ قرار دارد

رتبه ۴: شرکت Allianz Insurance
درآمد: ۱۲۲.۵ میلیارد دلار
سود: ۷.۷ میلیارد دلار

آلیانز شرکت چندملیتی خدمات مالی است که دفتر مرکزی آن، در شهر مونیخ، آلمان قرار دارد. این شرکت، فعالیت‌های اقتصادی فراوانی دارد اما تمرکز اصلی آن، بر ارائه خدمات بیمه است.

رتبه ۵: شرکت Japan Post Holdings
سود: ۳.۸۴ میلیارد دلار

بزرگ‌ترین شرکت دولتی ژاپن است. این شرکت ۴ بخش اصلی دارد: سرویس پست ژاپن (برای تحویل پست الکترونیکی)، شبکه پست ژاپن (اداره پست)، پست‌بانک ژاپن (انجام تعاملات بانکی)، و بیمه عمر ژاپن (بیمه عمر). این شرکت در سال ۲۰۱۵ عمومی شد و سود خود را از آوریل تا دسامبر ۲۰۱۵ حدود ۳.۸۴ میلیارد دلار گزارش کرد. این گروه بزرگ‌ترین شرکت بیمه در ژاپن است. بخش بیمه از شبکه گسترده پستی کشور و دفاتر فروش برای دسترسی و ارائه خدمات به مشتریان استفاده می‌کند.

نویسنده

سارا اسلامی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *